Блекџек Правила

Во нашата блек џек водич, ќе откриете токму како да се игра казино блек џек, и како да се игра блек џек како про. Најважното нешто за играта е учење како да се обложи на блек џек; wagering опции не се многу, па ќе мора да се фокусира, главно, на која облози се препорачува за секоја страна.

Кога едукација на себе како да се игра казино блек џек, прво мора да бидат свесни дека оваа класична игра се врти околу еден едноставен факт дека е често заборавено од многу: продавач е последен пат да направи потег. Иако дилер одлуки се задолжителни, бидејќи на играта правила, на прв ризик да добијат повеќе од 21 и ќе ја изгуби облог е донесена од страна на играчите.

Тоа не е важно, ако тие биста по: фактот дека сте го изгубиле вашиот облог веќе претставува победа за казино. Како да се игра блек џек едноставно ќе бара од вас да го задржи во умот. Учат како да се игра блек џек директно од професионалци и ги добиете најдобрите совети!

Исто како да се игра 21 блек џек. За среќа за нас, поголемиот дел од светот е онлајн казина нудат мобилност, па ние може да се практикуваат и да се фокусира на тоа како да се игра блек џек дома. Вие ќе бидете изненадени од многу работи кои си мислел сте знаеле за оваа игра, учење како да се игра блек џек може да биде многу забавно!

Блек џек правила

Таму е збир на официјалните правила на блек џек кои се однесуваат на речиси секоја верзија на играта, како дилер мора секогаш да погоди кога нивните броеви сума до 16 поени, првото нешто што сакавте да направите е да го прочитате изгледот на играта табела/стан. Таа треба да изгледа нешто како ова.

Најдобар блек џек правила се оние коишто ви даваат повеќе предности во однос на куќата, но се сеќавам дека играњето на оваа или било која друга игра е наменета за да се полза на оператор под никакви околности.

На повеќето едноставен блек џек правила се како што следува:

  • Победник е оној кој се доближува до вкупно 21 помеѓу секој играч и услуга. Играчи се обложуваат поединечно против куќа, а не едни против други.
  • Лицето картички и 10 се во вредност од десет поени, други карти се бројат нивното лице вредности, нема jokers, и Aces се во вредност од 1 или 11, на играчите за дискреција.
  • Сите блек џек обложување правила насекаде се согласувам дека може да победи автоматски со добивање на служи кец, со десет-точка-карта, наречена блек џек, но дистрибутерот не смее да има кец на сопствените. Ако тие не, тоа е притисни (ќе го добиете вашиот облог назад.) Добивање на овие обично се плаќа 3 2 или 6 5. Секогаш обидете се да се игра на 3 на 2, табела, како што ви обезбедува со најмала дополнителна предност.
  • Уште еден од стандард блек џек правила е добивање на "осигурување." Тоа значи дека може да облог половина вашата оригинална залог кога продавачот ги добива кец покажува нагоре, и ако до крајот на раката, тој мораше да добие блек џек, можете да победи кои се обложуваат. Како што ќе видиме подоцна на нашата блек џек правила на табелата, никогаш не треба да се праша за тоа.
  • Можете да го "подели" вашиот облог секогаш кога ќе добиете еден пар од ист картички. Казино блек џек правилата понекогаш ви овозможи да се подели повторно, ако го добие уште истата картичка по разделување, до одредена сума на време.
  • Според официјалните блек џек правила, ќе добие шанса да се "double down" вашата оригинална залог прашуваат за една дополнителна картичка. Ќе добиете само еден.

Во случај на сликата, посебно, на трговецот мора да застане на сите 17 е, но она што не тврди и меки значи во блек џек? Кога блек џек дилер правила утврди дека трговецот мора да се погоди сите мека 17 е, тоа значи дека тие се должни да побараат картичка кога ќе стигнат 17 со користење на кец дека е сметан 11 (меки 17.)

Таму можеби ќе има некои дополнителни правила на блек џек, кои се ексклузивно за казино што домаќините. На пример, некои казина се подготвени да платат прогресивна джакпот, специјални награди за добивање на три седум или победа, откако се занимаваа со седум или повеќе картички вкупно.

Како да се победи на блек џек

Со нашата основна блек џек совети, ќе можете да видите како вашата способност за тоа како да се победи онлајн блек џек се зголемува значително. Ве молиме, бидете сигурни дека ќе го следите нашите блек џек совети како да победи, а не ги промени; не база вашите одлуки во "hunches" или обидете се да го следат вашиот инстинкт. Тоа е она што казина на крајот се потпираат за да се заработат повеќе пари.

Дали е можно да се победи во блек џек?

Многу луѓе се однесуваат со нас како да се победи на блек џек без броење карти. Останува фактот дека блек џек е широко познат како игра со најниска куќа предност во бизнисот. Некои тврдат дека може да оди како надолу како 0.5%, но тоа нема да е до 0%.

Кога ќе го следат нашиот копчињата за освојување на блек џек, ти си во за лекување. 0,5% што е неверојатно ниска куќа на работ; тоа е речиси како нервира паричка! Бидете сигурни дека ќе се печати или имајте слика на нашата топ листите на вашиот мобилен да погодно провери на патот, и го стави на знаење на тоа како да се победи на видео блек џек од вашиот мобилен во само неколку минути.

Најдобар начин да се победи во блек џек е да бидете трпеливи, ризик само што ќе сте задоволни, и се држи до својата стратегија за избегнување на одлуки "посебни облози" само врз основа на вашите црева. Мислам на предизвикот како вистински непријател за да победи, и да се направи ладна одлуки, дури и кога тие му се пркоси вашата логика.

popup

Добијте импресивен бонус од безбеден онлајн казино

300€