Блекџек Стратегија

Добредојдовте на нашиот блек џек стратегија водич дел, најсуштествените фаза на сите од нашите интеракции кога станува збор за извршување на различни стратегии за блек џек онлајн. Има многу информации тука, но не се чувствуваат вознемирени. Ќе се основа, мора да се обрати неколку работи пред да започнете.

Пред да влезат на стратегии за блек џек, мора да знаат каков вид на блек џек сте во потрага по. Прво, прочитате информации за играта да знаат колку палуби во блек џек се користи кога се довлечкаа на картички. Повеќето развивачите на софтвер вклучуваат оваа информација. Потоа, да дознаете дали дилер е дозволено да се погоди на меки 17.

Стратегии за блек џек

Ти си за да бидат подготвени да одите на интернет и на телевизија казина, или игра на познатиот верзии на играта со NetEnt, Playtech, Реално Игри, или други развивачи на софтвер од вашиот десктоп или мобилни. Откако ќе се вари следните информации, продолжи да се вклучат соодветните пристап.

Еден дек блек џек стратегија - Мека 17 и Тешко 17

Условите под кои овој пристап дела се: да им биде дозволено да се зголеми двојно одредување на било која комбинација на две картички, удвојување надолу по поделбата исто така е дозволено, и се предаде не е опција. Дилер НЕ е овластен да ја погоди на било 17 (S17 правило). Следејќи ги овие правила, и примена на следниве блек џек листи, на еден шпил блек џек шансите претставува неверојатен -0.15%.

Сега, кога секое правило останува иста, но трговец е дозволено да се погоди на мека 17 (H17 правило). Во тој случај, и со примена на следниве блек џек хит остане на табелата, куќата на работ крева малку и ќе стигне до позитивен +0.04%. Тоа е многу сличен на претходниот водич.

Двојно палубата блек џек стратегија - Мека 17 и Тешко 17

Сега, да речеме дека условите се исти, две палуби сега се користи за да се справи картички, и услуга мора да остане во 17, без разлика дали тоа е мек или тврд. Кога сме примена на нашите блек џек совршена стратегија под овие услови, и ги применуваат нашите 2 палуби црна стратегија, куќата предност е +0.20%. Не е лошо на сите. Еве на табелата.

Но, кога куќата е дозволено да побара дополнителна картичка кога дилер хитови мека 17, двојно палубата блек џек шансите ќе корист од нив со +0.40%. Тие се на 2 дек блек џек стратегија шансите.

4 дек блек џек стратегија - Мека 17 и Тешко 17

Следење на онлајн казино правила: условите под кои оваа тактика ќе работи како што се: двојно одредување на било кои две карти е дозволено, а исто така и по поделбата. Предавање не е опција, и дилер ограничувања од барање за дополнителна картичка кога стигнаа било 17s. Кога се користи оваа блек џек победа стратегија, шансите во полза на куќа само во +0.38%.

Кога куќата е дозволено да се справи дополнителна картичка кога тој хитови мека 17, нивните шанси ќе се зголеми до +0.59%. Тоа е сè што треба да знаете за оваа блек џек едноставна стратегија на табелата, и тоа многу ни кажува кога се да не удри во блек џек. Се сеќавам целосно да ги следат нашите стратегии за блек џек да бидете сигурни дека тие работат.

Многу професионалци, исто така, ги користат овие табели како и нивните блек џек стратегија 6 палубата, и 8 дек блек џек стратегија, но, сметаме дека и повеќе палуби секогаш во полза на куќата е на работ. Погледнете ги следниве напредни блек џек стратегија детали за подобро да се разбере важноста на бројот на палуби, во случај да веќе не се.

Играта на блек џек се Префрлите

Ако сте во обидот на различни нешта, вие ќе најдете на оваа варијација фасцинантен. На блек џек префрлете се шансите се +0.58%, со оглед на оптимален шема се користи, како на еден ние ќе го споделам со вас. Ова не се смета за блек џек измамник лист, но само како референца. Тоа е добра работа, никој не може да го види она што ние го правиме од нашето живеење-соба!

Мулти-дек блек џек стратегија табелата

Оваа табела е наменета за игри, што им овозможи на удвојување надолу по разделување, удвојување на одредување на било кој пар, и 6 палуби на картички; ова е еден од многу блек џек шансите на топ листите и ќе дојде во многу корисна кога сте соочуваат со овој предизвик. Шансите се околу +0.66% во корист на куќата.

Блек Џек совршен парови
Игра за вистински пари

Како да се избројат картички во blackjack

Ok, Сега што се добива премногу сериозен! Блек џек картичка пребројување на гласовите е веројатно единствениот начин да се победи казино е на работ. Тоа не е нелегално во Македонија да се користи картичката пребројување на стратегија, но казина се секогаш на изглед за луѓе кои имаат совладале уметноста за очигледни причини.

Она што е картичка пребројување на гласовите во блек џек? Некои би рекле дека тоа е уметност. Ние се согласуваме дека тоа е потребно многу на способност и да се фокусира на тоа да биде во можност да му верувате на вашиот меморија и обука, така и вие ќе бидете подготвени да се предвиди исходот на картички и тоа дискретно. Да, ние не се согласуваат на уметноста дел.

Како да се избројат картички blackjack

Постојат многу блек џек пребројување системи таму. Многу луѓе дури и да ги искористат предностите на некои ентузијасти играчи и профит на нивната идеја за нов хоби. Но, ние сме тука да ви помогнеме. Ние ќе споделување на оваа широко се прославува систем со вас.

Постојат некои активности ќе мора да совладате за да ги искористат предностите на казина користење на оваа техника. Прво, ќе треба да ги научат основните стратегија на блек џек, која е овде објавена.

Тоа е добро, бидејќи веќе сте практикувале со нашите претходни табели. Второ, ќе треба да се додели вредност на картички, и ние ви препорачуваме да се користи Hi-Lo метод. 2 до 6 картички вреди +1, 7, 8, и 9 се во вредност 0, а останатите се во вредност +1, вклучувајќи го и кец на Десетка.

Добро! Ние сме на половина пат низ за тоа како да се избројат блек џек картички едноставно нели? Сега, ти си само случува да се освојат секоја една од нив тој се занимава додека обложување на минимум и користење на основните стратегија да се справи со оние облози. Ќе се плаќаат да смета на картички при ќе се соберат доволно релевантни информации.

Пред игра, мора да ги имате поставено на вашиот bankroll и вашиот обложување единица. Ние ви препорачуваме да започнете со минимум и да се задржи bankroll на 1000 обложување единици. На тој начин, вашите шанси за губење на сè се под 1% од користење на системот правилно.

Следниот чекор ќе биде да се користат информации. Поделете ја вашата вистински сперматозоиди од бројот на палуби, и влог соодветно. Се сеќавам да се практикуваат на интернет за бесплатно, пред да се обиде нешто со вистински пари!

popup

Добијте импресивен бонус од безбеден онлајн казино

300€